ایردراپ layer zero
معرفی لایه صفر کریپتو و پلتفرم ها

Layer zero چیست؟ معرفی پروژه ها و ایردراپ های لایه ی صفر

قبل معرفی پلتفرم ها و شرکت در ایردراپ های احتمالی در ابتدا لازم است. که با مفهموم لایه های بلاکچینی آشنایی بهتری داشته باشیم. تا بدانیم که این پلتفرم ها توسط چه اشخاص یا شرکت هایی اداره می شوند و یا layer zoro چیست؟ و به تفاوت آن با لایه های دیگر پی ببریم

برای نحوه ی انجام تراکنش در پلتفرم ها می توانید به ویدئوی آموزشی در ابتدای لینک پلتفرم ها مراجعه کنید????????????

6 لایه ی سیستم بلاکچین از نظر ساختاری جدایی ناپذیر هستند و به صورت مداوم و همراه با یکدیگر کارکرد بلاکچین را شکل می‌دهند.

۱.لایه داده، ۲.لایه شبکه، ۳.لایه اجماع، ۴.لایه قرارداد، ۵.لایه فعال‌سازی و ۶.لایه اپلیکیشن

با این وجود اگر بخواهیم این لایههارا را براساس کارکرد و مقیاس‌پذیری تقسیم‌بندی کنیم. به نقطه ای می‌رسیم که این شش لایه را به ۴ لایه (0.1.2.3) تقسیم می‌کند. برای به صورت خلاصه به تعریف لایه ها می پردازیم…

معرفی لایه های 1 2 3 4 بلاکچینی

لایه صفر

توسعه‌دهندگان با کمک ابزارهایی که لایه صفر در اختیارشان می گذارد. می‌توانند چندین بلاکچین لایه یک را راه‌اندازی کنند. این بلاکچین‌ها در حال عملکرد مستقل به زنجیره اصلی لایه صفر متصل می‌مانند. هر بلاکچین لایه یک که در بستر لایه صفر ساخته می‌شود می‌تواند شبکه‌های لایه دو خود را به‌منظور افزایش مقیاس‌پذیری داشته باشد. پروتکل‌های لایه صفر طراحی می‌شوند تا به توسعه‌دهندگان انعطاف‌پذیری لازم برای طراحی اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز در بستر بلاکچین‌ها را می‌دهد. شبکه‌های لایه صفر قابلیت همکاری زنجیره‌ای دارند. همین امر امکان طراحی بلاکچین‌های لایه یک که قابللیت ارتباط با یکدیگر دارند را می‌دهد

  همچنان به‌عنوان لایه انتقال داده شناخته می‌شود، پایین‌ترین لایه است و عمدتا ادغام بلاکچین و شبکه‌های سنتی را رقم می‌زند.

راه حل‌های مقیا‌س‌پذیری لایه صفر ساختار بلاکچین را تغییر نمی‌دهند و قوانین اکوسیستم اصلی خود را برای بهبود عملکرد حفظ می‌کنند. اغلب polkadot به عنوان یک بلاکچین لایه صفر نام برده می شود. از آن‌جایی که شبکه اصلی آن به عنوان یک زنجیره رله فعالیت کرده. فقط برای تامین امنیت و قابلیت همکاری بین پاراچین‌های اصلی کار می‌کند. در بالای پولکادات، برخی از شبکه‌ها می‌توانند از طریق اسلات‌ به لایه یک هایی مانند eth متصل شوند.

لایه ی یک

در معماری منطقی بلاکچین لایه یک به‌عنوان لایه داده، شبکه، اجماع و فعال‌سازی است. اکثر ارزهای دیجیتال دارای یک زنجیره عمومی مستقل و منحصربه‌فرد به عنوان لایه یک هستند که تمام معاملات در بستر آن انجام می‌شود.

لایه یک با نام مقیاس‌پذیری روی زنجیره On-chain Scaling هم شناخته می‌شود. این لایه به طور کلی نیازمند اصلاح ظرفیت بلاک، مکانیسم‌های اجماع و سایر ویژگی‌های ذاتی بلاکچین برای افزایش ظرفیت معاملاتی است. به طور خاص، ارتقا مقیاس بیت کوین ظرفیت هر بلاک را افزایش می‌دهد تا بتواند تراکنش‌های بیشتری را انجام دهد.

لایه دو

مربوط به لایه قرارداد و لایه اپلیکیشن بلاکچین است. همچنین به عنوان مقیاس‌پذیری خارج از زنجیره Off-chain Scalingشناخته می‌شود. که در این هم پروتکل‌های اساسی و قوانین اصلی بلاکچین تغییر نخواهد کرد. و سرعت پردازش تراکنش‌ها از طریق کانال‌های حالت،زنجیره های جانبی و راه‌ حل‌های دیگر بیشتر می شود. لایه دو بستری برای افزایش مقیاس‌پذیری شبکه‌های لایه یک، خارج از زنجیره اصلی است. لایه دو را می‌توان مکمل لایه یک دانست. یعنی زیرساختی است که بالای بلاکچین ساخته شده تا مقیاس‌پذیری و حفظ حریم خصوصی بهتری را برای بلاکچین فراهم کند. در مقیاسه با لایه یک که مربوط به امنیت و عدم تمرکز است، لایه دو بهینه‌سازی در کارایی نهایی را دنبال می‌کند. از انواع متداول راهکارهای لایه دو می‌توان به پلاسما، رولاپ و غیره اشاره کرد.

لایه سه

آخرین لایه فعلی اکوسیستم، layer3 اسا. این لایه‌ای است که با چشم انسان قابل دیدن است که به آن لایه اپلیکیشن هم گفته می‌شود. ما به عنوان کاربر از طریق رابط کاربری به این لایه از شبکه بلاکچین در ارتباط هستیم. هدف این لایه ساخت واسطه ارتباطی برای سادگی و سهولت عملکرد است.

لایه سه علاوه بر رابط کاربری پروتکلی را در قالب عملکرد درون زنجیره‌ای و بین زنجیره‌ای. مانند مبادلات غیرمتمرکز، تامین نقدینگی و برنامه‌های استیکینگ ارائه می‌کند.

پلتفرم های پارتنری یا ساخته شده توسط layer zero و شرکت در ایردراپ های احتمالی

با وجود واریز های گذشته و واقف بودن بسیاری از افراد نسبت به ایردراپ های mainnet وtestnet ، کانال پرواز هیچ تضمینی در مورد پرداخت ایردراپ های mainnet پروژه های کریپتو ندارد .و در تست نت ها سعی کنید همیشه از یک ادرس و ادرسی که سرمایه کمی در آن HODL میکنید ،شرکت کنید

USDC Bridge 1

by LayerZero × CIRCLE
https://usdcdemo.layerzero.network/bridge

Aptos Bridge 2

Do some Bridges (especially on Ethereum)
P.S: Bridging from Aptos to any Networks takes 3 days (72H)

by LayerZero × APTOS
https://theaptosbridge.com/bridge

Liquidswap Bridge 3

Do some Bridges (especially on Ethereum)
P.S: Bridging from Aptos to any Networks takes 3 days (72H)

by LayerZero × PONTEM Network
https://bridge.liquidswap.com/

SushiXSwap 4

Do some Cross-Chain Swaps (on xSwap)

by LayerZero × Sushi
https://www.sushi.com/xswap

Hashflow 5

Do some Cross-Chain Swaps
https://app.hashflow.com/

WooFi 6

Do some Cross-Chain Swaps
https://fi.woo.org/

Stargate 7

Do some Cross-Chain Swaps
https://stargate.finance/transfer

Swimmer Bridge 8

برای بریج swimmer لازم نیست از 1 ucdc استفاده کنید
میتونید 100 TUS
بخرید????????????????????????
https://traderjoexyz.com/trade

Do some Do some Bridges
https://layerzero-bridge.swimmer.network/

Rage Trade 9

Trade with leverage & Use their vault
https://www.rage.trade/

Angle Protocol 10

Do some Bridges (need agEUR, you can get it from their swap)
https://app.angle.money/#/bridges

OmniBTC 11

Do some Cross-Chain Swaps (also wait for BTC Lending)
https://omnibtc.finance/

LayerZero Name Service 12

Buy Domain (checkout mine parvaz.lz ????)
https://lz.domains/

Clearpool 13

https://app.clearpool.finance/

Radiant

https://app.radiant.capital/#/dashboard

ایردراپ layer zero

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.